Dnia 2024-05-05 18:00 na stadionie Stadion Feijenoord odbył się mecz między Feyenoord oraz PEC Zwolle: 5-0

W hucznej rywalizacji piłkarskiej drużyna Feyenoord pokonała PEC Zwolle rezultatem aż 5-0. Mecz odbył się na Stadionie Feijenoord w ramach 32. kolejki Eredivisie. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie 2-0 dla gospodarzy, którzy nie zwalniali tempa, prezentując znakomitą grę ofensywną i skuteczność pod bramką przeciwnika.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Feyenoord a PEC Zwolle

Wczorajszy wieczór na stadionie Feijenoord obfitował w emocje, rywalizacja pomiędzy drużynami Feyenoord a PEC Zwolle przyciągnęła tłumy kibiców spragnionych futbolu. Mecz zapowiadał się interesująco, a ostateczny wynik zaskoczył niejednego fanatyka piłki nożnej.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00, a sędzia główny Marc Nagtegaal z Netherlands prowadził zawodników z należytą uwagą. Gospodarze, Feyenoord, od pierwszych minut narzucili wysokie tempo gry, starając się zdobyć przewagę nad gośćmi z PEC Zwolle.

W 33. minucie widowiska A. Ueda otworzył wynik dla drużyny gospodarzy, wykorzystując świetne podanie Igora Paixão. W 41. minucie L. Ivanušec podwyższył prowadzenie dla Feyenoord po asyście Q. Timbera, zapewniając swojej drużynie komfortową przewagę 2-0 do przerwy.

W drugiej połowie gry nie zabrakło emocji - w 67. minucie S. Giménez trafił do siatki, ustalając wynik na 3-0. W 80. minucie L. Geertruida podwyższył prowadzenie po zagraniu S. Giméneza. Chwilę później, w 82. minucie, to właśnie S. Giménez zdobył piąte i ostatnie trafienie dla Feyenoord, asystując przy bramce L. Geertruidy.

W trakcie meczu arbiter ukarał żółtymi kartkami Calvina Stengsa z Feyenoord oraz Anouara El Azzouziego z PEC Zwolle. Czerwone kartki nie padły ani po stronie gospodarzy, ani gości.

Po zakończonym meczu kibice Feyenoord mogą cieszyć się z wysokiego zwycięstwa 5-0 i już teraz zacierają ręce na nadchodzące spotkania z NEC Nijmegen, Excelsiorem oraz Waalwijk. Natomiast PEC Zwolle będzie musiało podjąć walkę w kolejnych meczach z zespołami Twente oraz [brak informacji o kolejnej drużynie].