Mecz PEC Zwolle kontra Ajax, wynik 1-3

W najnowszym starciu Eredivisie PEC Zwolle podejmowało potężnego rywala - drużynę Ajax. Spotkanie to odbyło się 31 marca 2024 roku o godzinie 10:15 na MAC³PARK Stadion. Mimo zażartej walki, to Ajax wyszedł zwycięsko z tego starcia, pokonując PEC Zwolle 3:1. Już w pierwszej połowie goście objęli prowadzenie 2:0, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu piłki nożnej: PEC Zwolle vs. Ajax

W dniu 31 marca 2024 roku na stadionie MAC³PARK odbyło się starcie pomiędzy drużynami PEC Zwolle i Ajax. Mecz należał do 27. kolejki Eredivisie i przyciągnął uwagę licznie zgromadzonych kibiców.

Sędzia główny Jeroen Manschot z Holandii rozpoczął spotkanie o godzinie 10:15, a emocje sięgnęły zenitu wraz z pierwszym gwizdkiem.

Pierwsza połowa: Ajax szybko objął prowadzenie, gdy w 12. minucie K. Hlynsson trafił do siatki po asyście B. Tahirovića. Goście podwajali przewagę w 24. minucie, kiedy to C. Akpom asystował przy bramce zdobytej przez M. Godtsa. Wynik do przerwy ustalił się na korzyść gości 0-2, a PEC Zwolle musiało znaleźć sposób na odwrócenie losów meczu.

Druga połowa: Gospodarze ruszyli do ataku i efekty przyszły w 72. minucie, gdy F. Krastev zdobył bramkę po asyście Y. Namlego, zmniejszając straty do 1-2. Jednak Ajax nie zamierzał zwalniać tempa i w 84. minucie C. Akpom ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 1-3 dla gości.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, zarówno gospodarze jak i goście otrzymywali żółte kartki od sędziego. Odysseus Velanas, Thomas Lam, Apostolos Vellios oraz Anselmo Garcia McNulty z PEC Zwolle zostali ukarani w swoich szeregach, podobnie jak Sivert Mannsverk i Silvano Vos z Ajax.

Niestety, nie obyło się bez czerwonych kartek, jednak informacje na temat ich przyznania nie zostały dostarczone w raporcie.

Po zakończonym meczu, obie drużyny mają już w planach kolejne spotkania. Dla PEC Zwolle będą to mecze z Utrecht, Excelsior oraz NEC Nijmegen, natomiast Ajax zmierzy się z GO Ahead Eagles, Feyenoord oraz Twente.