Ajax - PEC Zwolle, wynik meczu 2-2

W sobotnie popołudnie doszło do zaciętej rywalizacji na boisku Johan Cruijff Arena, gdzie drużyna Ajax zmierzyła się z zespołem PEC Zwolle w ramach 16. kolejki Eredivisie. Mecz zakończył się remisem 2-2, po emocjonujących 90 minutach pełnych akcji i zwrotów akcji. Zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko, co zaowocowało widowiskowym widowiskiem dla kibiców.

Mecz pomiędzy drużynami: Ajax vs PEC Zwolle zakończony remisem 2-2

Dzisiejszy mecz pomiędzy Ajax a PEC Zwolle w ramach Eredivisie zakończył się remisem 2-2. Mecz odbył się na Johan Cruijff Arena, a sędzią głównym był Joey Kooij. Zarówno gospodarze, jak i goście zaprezentowali wysoki poziom futbolu, dostarczając kibicom wiele emocji przez całe 90 minut.

Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy, którzy stworzyli wiele groźnych sytuacji pod bramką PEC Zwolle. Ostatecznie to jednak bramkę otwierającą strzelił Brian Brobbey dla drużyny Ajax w 35. minucie, z asystą Daniela Renscha. Po pierwszej połowie Ajax prowadził 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się kolejnym trafieniem Briana Brobbeya, który podwyższył prowadzenie dla Ajax na 2-0 w 48. minucie, po asyście Bulenta Tahirovića. Wydawało się, że gospodarze kontrolują sytuację, ale PEC Zwolle nie zamierzało się poddać.

Lennart Thy dał nadzieję swojej drużynie, zdobywając bramkę dla PEC Zwolle w 60. minucie. Po tym trafieniu goście zyskali przypływ energii i zaczęli naciskać na obrońców Ajax. Ostatecznie, w 89. minucie, Lennart Thy ponownie wpisał się na listę strzelców, wyrównując stan meczu na 2-2, a asystę zanotował Apostolos Vellios.

Emocje sięgały zenitu, a obie drużyny walczyły do ostatniego gwizdka sędziego. Mecz zakończył się remisem 2-2, pozostawiając kibiców z wrażeniem niezapomnianego widowiska.

W trakcie meczu żółte kartki otrzymali Steven Berghuis z Ajaxu w 53. minucie oraz Odysseus Velanas (30'), Anselmo Garcia McNulty (54') i Apostolos Vellios (90') z PEC Zwolle.

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki. Mimo kilku wyrównanych starć, mecz przebiegał w duchu sportowej rywalizacji.

Następne mecze dla Ajax to starcia z Hercules, GO Ahead Eagles oraz Waalwijk, natomiast PEC Zwolle zmierzy się z Heerenveen, AZ Alkmaar oraz ŁKS Łódź.