Spotkanie pomiędzy PEC Zwolle i NEC Nijmegen na obiekcie MAC³PARK Stadion - wynik 1-3

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami PEC Zwolle i NEC Nijmegen zakończył się zwycięstwem gości. Wynik końcowy to 1-3, a wynik na przerwę to 0-1. Spotkanie odbyło się w ramach 15. kolejki Eredivisie na MAC³PARK Stadion. Mecz miał miejsce 9 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00.

Relacja z meczu PEC Zwolle - NEC Nijmegen

W sobotni wieczór na MAC³PARK Stadion w Zwolle odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami PEC Zwolle i NEC Nijmegen. Spotkanie to było częścią 15. kolejki Eredivisie, które zakończyło się wynikiem 1-3 na korzyść gości.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00, a sędzią głównym był Pol van Boekel z Holandii. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice obu drużyn wsparli swoich ulubieńców, tworząc niesamowitą kulę dźwięku.

Pierwsza połowa toczyła się pod znakiem zaciętej walki, jednak to goście zdołali otworzyć wynik meczu. W 43. minucie E. Tavşan zdobył bramkę dla NEC Nijmegen, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1, które utrzymało się do przerwy.

Po wznowieniu gry to nadal goście dominowali, a w 46. minucie B. van Rooij podwyższył wynik na 0-2 po asyście M. Hoedemakersa. PEC Zwolle próbowało odrobić straty, co udało się im dopiero w 75. minucie, gdy Y. Namli zdobył bramkę na 1-2 po asyście O. Velanasa.

Niestety dla gospodarzy, ich nadzieje na odwrócenie losów meczu zostały zniweczone w doliczonym czasie gry, gdy Y. Baas z drużyny PEC Zwolle otrzymał czerwoną kartkę, a C. Verdonk zdobył bramkę dla NEC Nijmegen, ustalając wynik meczu na 1-3.

Warto również zaznaczyć, że w ostatnich momentach spotkania Davy van den Berg (PEC Zwolle) oraz występujący wcześniej M. Hoedemakers (NEC Nijmegen) otrzymali żółte kartki.

Po tym meczu PEC Zwolle czekają kolejne trudne starcia z takimi rywalami jak Ajax, Heerenveen i AZ Alkmaar, natomiast NEC Nijmegen zmierzy się z drużynami Fortuna Sittard, GVVV Veenendaal i Feyenoord.