Spotkanie PEC Zwolle kontra PSV Eindhoven, wynik końcowy 1-7

W miniony czwartek, na MAC³PARK Stadion, drużyny PEC Zwolle i PSV Eindhoven rywalizowały w ramach 23. kolejki Eredivisie. Mecz zakończył się imponującym zwycięstwem PSV Eindhoven 7-1, mimo że na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2-1 na korzyść gości. Starcie to już zagościło w analizach kibiców, zaskakując nie tylko wynikiem, ale także widowiskową grą. Spotkanie miało miejsce w środę, 24 lutego 2024 roku o godzinie 19:00.

Mecz PEC Zwolle - PSV Eindhoven: 1-7

Dzisiejszego wieczoru na MAC³PARK Stadion w Zwolle odbyło się starcie pomiędzy drużyną PEC Zwolle a gośćmi z PSV Eindhoven. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice oczekiwali emocjonującego widowiska.

Sędzia główny Alex Bos z Holandii poprowadził spotkanie z należytą precyzją. Obie drużyny wyszły na murawę pełne zapału i gotowe do walki.

Po zaciętych bojach na boisku to goście z PSV Eindhoven okazali się zdecydowanie lepszą drużyną. Już w 29. minucie J. Bakayoko ustawił wynik na 0-1 po zagraniu S. Desta. Kilka minut później L. de Jong podwyższył prowadzenie dla PSV, a J. Veerman asystował przy drugim golu.

Blaskiem nadziei dla gospodarzy był gol E. Reijndersa w 41. minucie, asystę zanotował B. van Polen, co dało rezultat 1-2 na tablicy wyników do przerwy.

Po wznowieniu gry to ponownie L. de Jong zapisał się na listę strzelców, tym razem w 51. minucie, ustalając wynik na 1-3. J. Bakayoko, powracając na listę strzelców, zdobył bramkę numer cztery dla swojej drużyny w 61. minucie.

L. de Jong kontynuował swoją imponującą formę strzelecką, zdobywając hat-tricka po bramce w 71. minucie, a następnie H. Lozano dołożył swoje i było już 1-5 dla PSV.

Kolejne trafienie dla gości zanotował S. Kersten, który wpisał się na listę strzelców w 73. minucie. Ostateczny wynik 1-7 na korzyść PSV Eindhoven ustalił R. Pepi w 86. minucie po asyście M. Tillmana.

Gospodarze nie byli w stanie powstrzymać potęgi ofensywnej PSV Eindhoven. Mecz zakończył się wysokim triumfem gości, którzy zaprezentowali imponujące umiejętności piłkarskie.

Warto zauważyć, że zarówno Davy van den Berg jak i Bram van Polen z PEC Zwolle otrzymali żółte kartki podczas tego spotkania.

Kolejne mecze dla PEC Zwolle to starcia z Heerenveen, FC Volendam oraz Fortuna Sittard, natomiast PSV Eindhoven zmierzy się z Feyenoord, GO Ahead Eagles oraz Borussią Dortmund.