Mecz między AZ Alkmaar i PEC Zwolle dnia 2024-01-20 19:00 na stadionie AFAS Stadion: końcowy wynik 2-2

Dziś przygotowaliśmy dla was relację z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami AZ Alkmaar i PEC Zwolle, który odbył się w ramach Eredivisie. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, a emocje trwały do samego końca. Mecz miał miejsce w AFAS Stadion, a na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 0-0. Zapraszamy do lektury pełnej relacji!

Relacja z meczu: AZ Alkmaar vs PEC Zwolle

W meczu 18. kolejki Eredivisie drużyna AZ Alkmaar podejmowała na własnym stadionie AFAS PEC Zwolle. Spotkanie odbyło się 20 stycznia o godzinie 19:00.

Na murawie pojawił się sędzia główny A. Lindhout, który miał za zadanie zapewnić sprawiedliwe rozstrzygnięcia.

Pierwsza połowa rozgrywek nie przyniosła żadnych bramek, a zawodnicy obu drużyn mieli trudności z wykreowaniem klarownych sytuacji strzeleckich.

W 57. minucie L. Thy zdobył bramkę dając prowadzenie gościom. Sytuacja ta zmotywowała gospodarzy do zacieśnienia rywalizacji, co zaowocowało wyrównującym golem V. Pavlidisa w 77. minucie.

Chwilę później, O. Velanas ponownie wyprowadził PEC Zwolle na prowadzenie, zdobywając bramkę w 86. minucie.

Mimo opóźnienia w grze, AZ Alkmaar nie poddało się i w końcówce spotkania S. Mijnans zdobył gola na wagę remisu, ustalając wynik meczu na 2-2 w 90. minucie.

W trakcie rozgrywek sędzia ukarał żółtymi kartkami zawodników obu drużyn - Jordy Clasie (47') oraz Kristijana Belića (54%) z AZ Alkmaar.

Nie odnotowano czerwonych kartek dla żadnej ze stron.

Następne mecze dla AZ Alkmaar to starcia z zespołami Heerenveen, Feyenoord oraz Almere City FC. Z kolei PEC Zwolle zmierzy się z Vitesse, Sparta Rotterdam oraz GO Ahead Eagles.