Mecz PEC Zwolle kontra Vitesse zakończony wynikiem 1-0

W niedzielnym spotkaniu 19. kolejki Eredivisie PEC Zwolle podejmowało drużynę Vitesse. Mecz rozegrany na MAC³PARK Stadion zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0. Wynik ten utrzymany został również do przerwy, a jedynego gola zdobył X w X minucie.

Mecz pomiędzy drużynami: PEC Zwolle (Gospodarz) przeciwko Vitesse (Goście)

• Dominik Oroz 57'

Następne mecze dla PEC Zwolle: Sparta Rotterdam, GO Ahead Eagles, Almere City FC.

Następne mecze dla Vitesse: GO Ahead Eagles, Cambuur.

Relacja z meczu

Witajcie na MAC³PARK Stadion, gdzie PEC Zwolle podejmowało dzisiaj Vitesse w kolejnym emocjonującym starciu Eredivisie.

Mecz rozpoczął się o godzinie 19:00, a już w 16. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą bramki E. Reijndersa, który świetnie wykorzystał asystę Y. Namliego.

Po strzeleniu bramki, PEC Zwolle kontynuowało nacisk, próbując podwoić prowadzenie. Vitesse natomiast nie zamierzało się poddawać i starało się odwrócić losy meczu.

Pierwsza połowa minęła pod znakiem agresywnej gry, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Ramon Hendriks otrzymał kartkę już w 18. minucie, a w 59. minucie Nick Fichtinger dołączył do niego. Atmosfera na stadionie była niesamowicie napięta, a kibice dopingowali swoje drużyny do końcowego gwizdka.

Drugą połowę można opisać jako ciężką walkę o utrzymanie wyniku. Obie drużyny starały się zdobyć kolejnego gola, ale brakowało precyzji w ostatnich akcjach. W 71. minucie Anselmo Garcia McNulty został ukarany żółtą kartką po zbyt agresywnej interwencji w środku boiska.

W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu. Bram van Polen został ukarany żółtą kartką w 89. minucie za niebezpieczne zagranie. Chwilę później, obie drużyny starały się znaleźć lukę w obronie rywala, jednak ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 na korzyść PEC Zwolle, co wywołało ogromne radość wśród kibiców gospodarzy. Vitesse natomiast opuszczało boisko z pewnie zaciśniętymi zębami, gotowe do rewanżu w kolejnych spotkaniach ligowych.

Nie zabrakło także emocji poza boiskiem, a to za sprawą kartek zawieszających kilku zawodników w kolejnym meczu. Miejmy nadzieję, że spotkanie zakończyło się fair play, a kibice obu drużyn mogą cieszyć się z widowiska na boisku. To była kolejna pełna emocji kolejka w Eredivisie, a my już nie możemy się doczekać następnych spotkań!