Inwestujesz w kryptowaluty. Posłuchaj specjalistów

Przyszłość jest jasna dla kryptowalut, a jeśli to czytasz, możesz być wśród pierwszych, którzy zainwestują wcześnie i zbiorą nagrody. Jak każdy rodzaj inwestycji, kryptowaluty przychodzą z własnym zestawem ryzyka i wyzwań. Jednakże, jeśli wykonasz należytą staranność i badania, możesz złagodzić to ryzyko i ustawić się tak, aby skorzystać z tych nowych możliwości inwestycyjnych. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się nad inwestowaniem w kryptowaluty, teraz może być idealny czas, aby w nie wskoczyć. Hype z pewnością umarł od późnego skoku cen w 2017 roku, ale wytrawni inwestorzy wiedzą, że często jest to, gdy pojawiają się wspaniałe możliwości.

Jak kupować i inwestować w kryptowaluty

Pierwszym krokiem do inwestowania i kupowania kryptowalut jest założenie konta na giełdzie kryptowalut, takiej jak Coinbase lub Binance. Będziesz musiał to zrobić, nawet jeśli zamierzasz kupić kryptowaluty za pomocą gotówki lub innych metod płatności. Będziesz również musiał założyć cyfrowy portfel, który jest małym kawałkiem oprogramowania, który można zainstalować na dowolnym komputerze lub urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu za pomocą klucza prywatnego. Uważaj na oszustwa przy zakupie kryptowalut za gotówkę. W przeszłości niektóre osoby zostały okradzione podczas zakupu kryptowalut za gotówkę, ponieważ oszuści ustawiali fałszywe bankomaty, w których pobierali pieniądze i uciekali z nimi. W przypadku korzystania z karty kredytowej do zakupu kryptowalut, istnieją opłaty transakcyjne i odsetki, które będziesz musiał spłacić. Jeśli zamierzasz regularnie kupować kryptowaluty, może mieć sens ustalenie planu płatności z dostawcą karty kredytowej.

Co przewidują specjaliści

Jak każda inwestycja, kryptowaluty wiążą się z odpowiednią częścią ryzyka. Jednak pomimo znacznego spadku cen kryptowalut w 2018 roku, wielu ekspertów nadal przewiduje, że rynek kryptowalut ponownie wzrośnie w nadchodzących latach - zwłaszcza te o największym potencjale, takie jak Ethereum, Stellar, Ripple i Cardano. Jeśli obecnie jesteś na płocie w sprawie inwestowania w kryptowaluty, teraz może być idealny czas, aby wskoczyć. Hype z pewnością umarł po skoku cen pod koniec 2017 roku, ale wytrawni inwestorzy wiedzą, że często jest to czas, kiedy pojawiają się wspaniałe możliwości.